Blog > Komentarze do wpisu

Obejrzane w kwietniu 2017

Mój poprzedni wpis z cyklu Obejrzane ukazał się z dużym opóźnieniem i tak jak wam pisałam było to głównie spowodowane niewielką ilością godnych polecenia tytułów. W tym miesiącu jest inaczej, mam co najmniej kilka ciekawych propozycji, którymi chcę się podzielić. Zapraszam!

Hot Girls Wanted, Turned on – jest to serial dokumentalny będący poniekąd kontynuacją pełnometrażowego filmu dokumentalnego Hot Girls Wanted. Cały sezon, składający się z 6 odcinków możecie obejrzeć na Netflixie i myślę, że naprawdę warto to zrobić. Każdy odcinek opowiada o czymś innym, ale wspólnym mianownikiem wszystkich epizodów jest seks i nowoczesnego technologie. Oczywiście są odcinki słabsze i ciekawsze, seria nie jest równomierna, ale niektóre z nich poruszają bardzo ciekawe, nieomawiane wcześniej tematy.

W pierwszym odcinku poznajemy kilka kobiet pracujących w branży pornograficznej, ale nie jak do tego przywykliśmy jako aktorki, ale twórczynie – fotografki, reżyserki. Kobiety, które dbają o to, aby branża zdominowana przez męski punkt widzenia przedstawiała kobiety w filmach dla dorosłych mniej przedmiotowo.

Drugi odcinek, trochę słabszy wg mnie skupia się na postaci mężczyzny, którego życie zostało zupełnie zdominowane przez aplikacje randkowe. Stało się to do tego stopnia, że nie jest w stanie z nikim związać się na dłużej, bo jak sam określił cały czas towarzyszy mu myśl, że za chwilę w apce pojawi się ktoś ładniejszy, bardziej seksowny.

Naprawdę warto obejrzeć ten dokument, bo skłania do myślenia w jak dużym stopniu nowoczesne technologie zmieniły nasze postrzeganie związków bliskości oraz prywatności. 

Clique / Klika – bardzo ciekawa brytyjska alternatywa dla tych wszystkich seriali z głównego nurtu, o których dużo się mówi. O Klice nie mówi się właściwie nic, a szkoda bo jest to dobrze poprowadzony thriller. Jest to historia dwóch przyjaciółek, który wspólnie wyjeżdżają z rodzinnego miasta na studia w Edynburga. Jedne z zajęć prowadzone są przez charyzmatyczną profesor McDermid. Jednym z bardzo kuszących elementów jej legendarnych już zajęć jest możliwość otrzymania prestiżowego stażu. Starsze studentki, które już otrzymały staż są zgraną grupą pięknych kobiet, zadających szyku na uczelni. Ich życie wydaje się idealne – odbywają staż w świetnie prosperującej firmie, są świetnie ubrane, inteligente i mieszkają w willi wynajmowanej przez organizatorkę programu stażowego. Główne bohaterki serialu chcą stać się częścią tego świata, ale wszystko ma swoją cenę. A za piękna fasadą kryje się nieco brzydsza prawda.

Leftovers / Pozostawieni – ta serialowa propozycja HBO to oczywiście nie jest nowość, ale pomyślałam, że w przypadku tak dobrego serialu warto dać wam cynk, że właśnie rozpoczął się jego trzeci sezon, na który twórcy kazali nam naprawdę długo czekać. Czy było warto? Na razie, po obejrzeniu dwóch odcinków trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Mam wrażenie, że serial stracił to coś co cechowało go w dwóch pierwszych sezonach. Jeżeli macie ochotę przeczytać moją recenzję tego serialu zapraszam TUTAJ.

Under the Dome / Pod kopułą – tym razem serial zupełnie nie w moim stylu i pewnie gdyby nie namowy mojego męża to nigdy nie zaczęłabym go oglądać, bo seriale i filmy na podstawie powieści Stephena Kinga to zupełnie nie moje klimaty. Ale stało się i po pierwszym odcinku naprawdę się wciągnęłam. Nie jest to wybite dzieło dające do myślenia, ale zwykła wieczorna rozrywka.

Rzecz rozgrywa się w małej amerykańskiej mieścinie. Życie toczy się swoim niespiesznym rytmem, aż nagle nad miastem pojawia się kopuła a wszyscy mieszkańcy stają się jej więźniami. Początkowo mieszkańcom udaje się zachować spokój, wszyscy wierzą że rząd i wojsko wspólnymi siłami zdołają pozbyć się kopuły. Ale okazuje się to trudniejsze niż ktokolwiek się spodziewał.

piątek, 05 maja 2017, makeuphunter
Zapraszam do komentowania. Chętnie poznam Wasze zdanie. Komentować może każdy, nawet niezalogowany czytelnik bloga.

Polecane wpisy

  • Obejrzane w marcu 2017

    Zapraszam was na nieco spóźniony wpis z cyklu Obejrzane, w którym polecam filmy i seriale, jakie przykuły moją uwagę w poprzednim miesiącu. Do tej pory zwykle p

  • Obejrzane w lutym 2017

    Dziś zapraszam na nieco spóźniony comiesięczny cykl Obejrzane, w którym dzielę się z wami filmowymi i serialowymi propozycjami z minionego miesiąca. Luty pod ty

  • Obejrzane w styczniu 2017

    W tym miesiącu publikuję serię Obejrzane trochę wcześniej niż zazwyczaj, a to dlatego że nie mogę się doczekać aż podzielę się z wami wszystkimi serialami oraz

Instagram