Wywiady

środa, 13 marca 2013

W ostatnim czasie dział "Wywiady" został przeze mnie trochę zaniedbany. Na swoje wytłumaczenie mogę jedynie powiedzieć, że przygotowanie takiego wywiadu wymaga sporo czasu i energii od obu stron. Dziś jednak przychodzę do Was z zapowiadanym już wywiadem z Karen, która tworzy przepiękne plugi. O moich plugach ze sklepu Gauge Queen pisałam Wam TUTAJ, a plugi możecie kupić w sklepie gaugequeen.com. Zapraszam do przeczytania mojej rozmowy z Karen, a pod rozmową znajdziecie zdjęcia plugów zaprojektowanych i wykonanych przez Karen z Gauge Queen.

Make-up hunter: Jak długo zajmujesz się tworzeniem biżuterii?
Karen: Biżuterię tworzę o około dwóch lat. Wcześniej zajmowałam się także tworzeniem innej biżuterii, ale gdy pojawiły się plugi postanowiłam, że skupię się wyłącznie na nich.

MH: Co spowodowało, że tworzysz plugi?
K: Postanowiłam tworzyć plugi, bo sama mam rozciągnięte uszy i wśród plugów dostępnych na rynku nigdy nie mogłam znaleźć tego co mnie interesowało. Czasami strój aż się prosi o wiszące lub ładniejsze plugi. Robiłam plugi na własny użytek aż zdałam sobie sprawę, że inni też są nimi zainteresowani.

MH: Z jakich materiałów tworzysz plugi?
K: Lubię pracować z organicznymi materiałami. Używam kamienia, drewna, ale moim ulubionym materiałem jest kość. Ale gdy mam pomysł, który najlepiej sprawdzi się na materiale syntetycznym to też go realizuję.

MH: Wiem, że dużo podróżujesz. Jak oceniłabyś popularność rozciągania uszu w różnych zakątkach świata?
K: Oczywiście zauważam ludzi z rozciągniętymi uszami, ponieważ ich wypatruję! Powiem szczerze, że swoją odpowiedź opieram na popularności mojej Facebookowej strony i większość zamówień jest z Ameryki Północnej, ale widzę duży wzrost popularności w Europie, Ameryce Południowej i Australii.

MH: Patrząc na biżuterię, którą tworzysz nie sposób oprzeć się wrażeniu, że uwielbiasz retro. Co Cię inspiruje?
K: Masz rację! Czasami widzę jakąś stylizację i myślę że mogłabym stworzyć plugi, które naprawdę by do niej pasowały. Sama zazwyczaj kupuję ubrania w stylu retro w sklepach z używanymi rzeczami. Czasami moją inspiracją są np. kalejdoskopy, w domu którym się opiekujemy, wtedy wpadam na pomysł że takie plugi wyglądałyby fantastycznie. Uwielbiam bibeloty w stylu vintage, wszelkiego rodzaju sztukę folkową, kolor, kwiaty i różne osobliwości.

MH: Plugi zyskują coraz większą popularność. Myślisz, że pewnego dnia staną się równie popularne jak tradycyjne kolczyki?
K: Być może. Nie sądzę, aby kiedykolwiek stały się aż tak popularne jak zwykłe kolczyki, ale nie zaskoczyłoby mnie gdyby któraś z sieciówek zaczęła sprzedawać plugi jako część swojej kolekcji biżuterii.

MH: Które z plugów dostępnych w Twoim sklepie są najpopularniejsze?
K: Najpopularniejsze są wiszące plugi z różami i kotwicami, ale zaraz po nich wszystkie wzory tworzone na kości.

MH: Czy jesteś zainteresowana innymi formami modyfikacji ciała?
K: Mimo że sama nie posiadam żadnego tatuażu, uwielbiam je! Niektóre tatuaże to prawdziwe dzieła sztuki. Liczę na współpracę z bardzo utalentowanym tatuażystą w bliskiej przyszłości, ale na tą chwilę nie mogę powiedzieć nic więcej!17:13, makeuphunter , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 sierpnia 2012

Urodziła się w Katowicach, w 1983 roku. W wieku dziewięciu lat wyprowadziła się do Arizony w USA. Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie jest odnoszącym sukcesy fotografem. Zaczęła fotografować w wieku czternastu lat. Może się pochwalić współpracą z takimi firmami jak: Lee Jeans, Converse oraz magazynami Elle, Nylon, Dazed and Confused, Spin. Zapraszam na rozmowę z Magdaleną Wosińską.

Make-up hunter: Mieszkasz w USA, ale wiem że pochodzisz z Polski. Czy masz jakieś konkretne wspomnienia związane z tym krajem?
Magdalena Wosińska: Mnóstwo wspomnień. W wakacje uwielbiałam jeździć na północ do rodziny, pływać w jeziorze, zbierać borówki i grzyby.

MH: Wyobrażasz sobie ponownie zamieszkać w Polsce? Myślałaś kiedyś o tym?
MW: Tak, myślałam. Może w przyszłości jakiś domek letniskowy, ale teraz moje miejsce jest w LA. Kupiłam tu dom cztery lata temu, więc pewnie zostanę tu przez jakiś czas.

MH: Jesteś odnoszącym sukcesy fotografem. Jak się to wszystko zaczęło?
MW: To wszystko nie jest tak wspaniałe jak może się wydawać. To wymaga ogromnej ilości autopromocji, ciężkiej pracy i umiejętności bycia kreatywnym bez względu na środki finansowe, jakimi się dysponuje. Wszystkie moje zdjęcia są bardzo osobiste więc to zawsze prowadzi do czegoś dobrego.

MH: Czy masz jakichś guru w dziedzinie fotografii?
MW: Raczej nie. Mam duży szacunek dla ludzi, którzy potrafią zachować spokój na planie, fotografując dla klientów.

MH: Uwielbiam Twoje fotografie. Ich dużą część stanowią fantastyczni modele. Czy możesz powiedzieć coś więcej o tych ludziach?
MW: Są to ludzie, których spotykam podróżując i którymi się otaczam.

MH: Jakich ludzi lubisz fotografować?
MW: Wszystkich moich przyjaciół.

MH: Zauważyłam, że na Twoich zdjęciach jest sporo wytatuowanych osób. Czy uważasz ich za interesujący temat do fotografowania?
MW: Nie uważam, aby wytatuowane osoby były bardziej interesującym tematem do zdjęć. Po prostu fotografuję moich przyjaciół, a wielu z nich ma tatuaże.

MH: Mieszkasz w Los Angeles. Czy jest to dobre miejsce dla fotografa - pełne inspiracji oraz interesujących modeli?
MW: Nie za dużo modeli, ale prawdziwych ludzi do fotografowania. Jednak większość zdjęć robię podróżując. Dobrzy modele są w Nowym Jorku i Europie, LA to bardziej califonijski styl życia. Ale świetnie się tam żyje, bo pogoda jest dobra przez większość czasu.

MH: Czy wszędzie zabierasz ze sobą aparat?
MW: Oczywiście, jest jak moja ręka!

MH: Czy pamiętasz pierwszy raz gdy pomyślałaś, że mogłabyś być profesjonalnym fotografem?
MW: Nie, nadal nie wiem czy nim jestem.

MH: Jak ważny jest dla Ciebie sprzęt fotograficzny? Czy stanowi dużą część udanego zdjęcia?
MW: W ogóle, potrzebuję tylko zwykłego aparatu.

MH: Jak lubisz spędzać czas? Jakie są Twoje pasje oprócz fotografii?
MW: Gram w zespole metalowym, który nazywa się Green and Wood, więc to też pochłania trochę czasu. Oprócz tego lubię podróżować i pracować nad domem - budować różne rzeczy i zajmować się ogrodem.

Pytała i przetłumaczyła Make-up hunter (makeuphunter.blox.pl). Zakaz kopiowania całości i fragmentów tekstu.

11:32, makeuphunter , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 lipca 2012

Jej twarz zdobiła wiele okładek magazynów branżowych. Współpracowała z dziesiątkami fotografów. Lubi różne stylizacje, ale niewątpliwie styl pin up jest bliski jej sercu. Cherry Dollface jest piękna, wytatuowana i interesująca czego dowiecie się z poniższej rozmowy.

Make up hunter: Jak zainteresowałaś się tatuażami? Był przy Tobie ktoś kto wspierał to zainteresowanie?
Cherry Dollface: Od zawsze byłam zainteresowana subkulturami. Znalazłam tylko odpowiednią dla siebie i sama w nią wskoczyłam.

MH: Ile miałaś lat gdy zrobiłaś swój pierwszy tatuaż?
CD: Miałam wtedy 19 lat.

MH: Jak bardzo różni się scena tatuażu w Twoim rodzinnym mieście i w Los Angeles?
CD: Gdy zaczęłam się tatuować byłam jedyną mocno wytatuowaną dziewczyną w moim mieście. Szybko przyzwyczaiłam się do spojrzeń. LA to inny świat. Tu nie jestem inna, czuję sie jak w domu. 

MH: Jak dbasz o swoje tatuaże?
CD: Używam gojącego spray'u i balsamu firmy Inkeeze. Nie klei się i goi tatuaże naprawdę dobrze.

MH: Ile artystów pracowało nad Twoimi tatuażami?
CD: Nawet nie pamiętam! Prawdopodobnie około dziesięciu.

MH: Mieszkasz w Los Angeles. Czy jest to miejsce gdzie chciałabyś zostać na dłużej? Gdybyś mogła wybrać jakiekolwiek miejsce na świecie, gdzie chciałabyś zamieszkać?
CD: Kocham Los Angeles, tutaj wszystko się rozgrywa. Chciałabym też mieszkać w San Diego gdyby było bliżej LA.

MH: Czy lubisz podróżować? Odwiedziłaś kiedyś Europę?
CD: Uwielbiam podróżować, ale nigdy nie byłam w Europie. Może wkrótce!

MH: Prawdopodobnie bierzesz udział w wielu konwencjach tatuażu. Które lubisz najbardziej?
CD: Właściwie to nie! Jeżdżę wyłącznie na Ink n Iron. To naprawdę świetny festiwal.
MH: Czy myślisz o innych formach modyfikacji ciała jak: piercing, rozciąganie uszu, skaryfikacje?
CD: Miałam kolczyki gdy byłam młodsza. Ale wszystko co jest bardzo ekstremalne przeraża mnie, zwłaszcza u młodych osób. Takie rzeczy są na zawsze!

MH: Jakie są Twoje pasje poza tatuażami?
CD: Gotowanie, czytanie i nagrywanie filmików na YouTube. Jestem dosyć łagodną osobą.

MH: Jesteś znaną modelką pin up. Jakie stylizacje odpowiadają Ci najbardziej podczas sesji?
CD: Lubię różnorodne stylizacje. Szybko się nudzę.

MH: Jakie są największe plusy i minusy bycia modelką pin up?
CD: Nie jestem pewna czy są jakiekolwiek minusy. Po części zasmuca mnie kiedy młodym dziewczynom wydaje się, że jestem idealna. Nie chcę tworzyć nierealnych oczekiwań. Mam wady jak każdy inny.

MH: Co sądzisz o tym, że tatuaże coraz bardziej stają się częścią kultury masowej? Na przykład coraz więcej wytatuowanych kobiet w teledyskach, reklamach telewizyjnych czy pokazach mody. Uznajesz ten proces za coś pozytywnego czy negatywnego?
CD: Jedno i drugie, zależy od grupy docelowej. Myślę, że wiele programów pokazuje nieprawdziwy obraz tatuowania, ale tak już jest.

MH: Jakie masz przesłanie dla wytatuowanych kobiet na całym świecie?
CD: Nie bójcie się być sobą i pomyślcie zanim zdecydujecie się na tatuaż!

Cherry Dollface YouTube Channel

Pytała i przetłumaczyła Make up hunter (makeuphunter.blox.pl). Zakaz kopiowania całości i fragmentów tekstu.


10:44, makeuphunter , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 lipca 2012

Cały czas dokładam wszelkich starań, aby mój blog był coraz lepszy - zarówno pod względem technicznym jak i merytorycznym. W ostatnich miesiącach zaszło kilka mniej oraz bardziej widocznych na pierwszy rzut oka zmian. Dziś pora na kolejną - chciałabym Wam przedstawić nową kategorię, która właśnie powstała. Nosi nazwę "Wywiady" i jak się można domyślić będą się w niej pojawiać wywiady z ciekawymi ludźmi. Nie ukrywam, że większość z moich rozmówców będzie w jakiś sposób powiązana ze światem tatuażu. Postaram się zaprosić do rozmowy nie tylko polskie, ale i zagraniczne wytatuowane modelki, tatuatorów i inne osoby, dla których tatuaż to styl życia, a nie chwilowy kaprys.
Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę Wam, że pierwszy wywiad już czeka na publikację. Znana modelka pin up opowie trochę o tatuażach i swojej pracy. Jeśli jesteście ciekawi całości, zaglądajcie na bloga - wywiad pojawi się w najbliższych dniach.
Jeśli jesteś osobą związana ze światem tatuażu i tworzysz coś ciekawego, skontaktuj się makeuphunter@gmail.com.

22:58, makeuphunter , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Instagram